LIVE: Makijaż do kobiecej sesji zdjęciowej

14 gru 2020

Przed sesjami zdjęciowymi często jestem pytana, jak się umalować do zdjęć, aby dobrze na nich wyjść? Pytanie to najczęściej pojawia się oczywiście przed sesją kobiecą, do której klientki chcą się jak najlepiej przygotować. Oczywiście nie tylko makijaż ma wpływ na to, jak się wychodzi na zdjęciach - ważne jest przede wszystkim odpowiednio dobrane przez fotografa światło, pomysł na zdjęcie, korzystna dla modelki poza, ułożenie dłoni i twarzy, a także strój do sesji zdjęciowej i rozmaite dodatki. Nie da się jednak ukryć, że w przypadku fotografii kobiecej makijaż ma duże znaczenie – dobrze wykonany make up, dobrany do urody modelki oraz do rodzaju zdjęć, staje się istotną pomocą dla fotografa. Jeśli modelka ma profesjonalnie wykonany makijaż, to fotograf ma dzięki temu zdecydowanie mniej pracy przy późniejszym retuszu zdjęć.

Postanowiłam drobiazgowo odpowiedzieć na pytania o to, jak się umalować do sesji fotograficznej i zorganizowałam w tym celu wywiad na żywo ze specjalistką. Moim gościem na live była Sylwia Grablewska – kosmetolog i wizażystka, która odpowiadała na moje pytania. Cały video wywiad jest zapisany i znajdziecie na moim IG TV.

Kobiety, które trafiają na moje sesje, nie przychodzą po zwykłe zdjęcia, tylko po fotografie wyjątkowe, po profesjonalną sesję kobiecą, a także po niezapomniane doświadczenie. Chcą czuć się jak królowe i wyjść na zdjęciach jak gwiazdy. Dlatego do sesji skrupulatnie się przygotowujemy, a ja doradzam klientkom w temacie dobrania odpowiedniej dla nich stylizacji oraz makijażu. Oto kilka mnakijażowych wskazówek, które spisałam dla Was po wywiadzie z wizażystką.

Makijaż do sesji zdjęciowej – poradnik.


 • Na kilka dni przed sesją nie farbuj włosów, nie korzystaj z solarium, z inwazyjnych zabiegów na cerę czy mocnych chemicznych peelingów.
 • Dzień przed sesją wykonaj delikatny peeling oraz zadbaj o mocne nawilżenie skóry.
 • Pamiętaj, że aparat „zjada” makijaż, dlatego do zdjęć warto się pomalować znacznie mocniej.
 • Nakładając podkład i puder na twarz, pamiętaj, by pokryć nim także inne odsłonięte partie ciała w okolicach twarzy (szyja, dekolt i ramiona powinny mieć ten sam odcień co twarz).
 • Nadaj twarzy trójwymiarowości poprzez odpowiednie konturowanie (warto podkreślić owal twarzy, kości policzkowe, można też konturowaniem wyszczuplić/ukryć mankamenty).
 • Do konturowania używaj brązera w ciepłych odcieniach (chłodne wpadające w szarość mogą na zdjęciach wywołać efekt brudnej buzi).
 • Warto użyć kilku kępek sztucznych, ale naturalnie wyglądających rzęs, gdyż pięknie otwierają oko i maskują opadającą powiekę.
 • Cienie na oczy nakładaj przy pomocy 3 współgrających ze sobą odcieni, tak, by powstały przejścia tonalne (błędem jest nakładanie 1 cienia na całą powiekę)
 • Uważaj, by nie przesadzić z rozświetlacz (nałóż go tylko na te partie, które chcesz podkreślić – np. kości policzkowe, łuk Kupidyna, obojczyk, dekolt).
 • Na sesje letnie używaj mniejszej ilości podkładu i lżejszych kosmetyków, aby makijaż się nie „zważył”. Natomiast w miesiące zimne i przy kapryśnej pogodzie używaj kosmetyków wodoodpornych.
 • Demakijaż rób dwufazowo: najpierw zmyj makijaż przy pomocy kosmetyku na bazie tłuszczu/oliwki, a dopiero potem użyj kosmetyku myjącego 💄

Żeby obejrzeć nagranie video z naszej rozmowy, kliknij w link: makijaż do sesji zdjęciowej.