5
paź

Jaki aparat fotograficzny wybrać na początek nauki fotografii?

No właśnie, jaki sprzęt fotograficzny jest najlepszy na początek i nie za miliony monet? Jeśli jesteś osobą początkującą i zastanawiasz się nad wyborem aparatu, to ten tekst jest dla Ciebie.

25
wrz

Sensualna sesja kobieca w ruinach – Gdynia

Powybijane okna, na podłodze pełno szkła, brud i tona obrzydliwych śmieci. Z wyglądu istna melina... Zrobienie sensualnej sesji w takich warunkach wydawało się niemożliwością!

18
wrz

Sesja kobieca w lesie w okolicy Lęborka/ Wejherowa - Marzanna

Na przykładzie Marzanny mogę jasno powiedzieć, że mam przeogromne szczęście do klientek. Nie wiem, z czego to wynika, ale moje klientki są niesamowicie zdyscyplinowane.

10
sie

Gorąca sesja plażowa Eweliny! A także kilka słów o zaufaniu i relacji

Aby sesja zdjęciowa wyszła świetnie, to moja klientka musi czuć się bezpiecznie. Zwłaszcza jeśli są to zdjęcia sensualne, sesja kobieca, na której kobieta wykazuje się odwagą, stając pierwszy raz przed profesjonalnym obiektywem...

29
lip

Rzecz o świetle. Czyli jak firanki i kwiaty w oknie psują jakość zdjęć!

Fotografia to malowanie światłem i wbrew pozorom można całkiem sporo ciekawego światła znaleźć w naszych mieszkaniach. Może Ci się wydawać, że dom to nudna, zagracona i ciemna przestrzeń, w której nie można zrobić dobrych zdjęć. Nic bardziej mylnego! 

9
lip

Sesja kobieca Oli Radomskiej – autorki "Mam wątpliwość"

Ola Radomska, autorka bestsellerowej książki i bloga "Mam wątpliwość", przyjechała nad polskie morze na weekend i w ogóle nie planowała żadnej sesji w tym czasie. Jednak gdy się dowiedziałam, że mam ją tak blisko, to już nie odpuściłam. :)

3
cze

Rozstrzygnięcie wyzwania "Fotonka dokumentuje 2020"

Oto najlepsze zdjęcia pierwszego oficjalnego wyzwania fotograficznego! Temat i cel wyzwania to stworzenie dziennika z czasów pandemii. Zależało mi, żebyście przy pomocy zdjęć udokumentowali Wasze rodzinne życie – jak spędzacie czas z bliskimi oraz jak wyglądają Wasze zwykłe sprawy. 

28
maj

Domowe studio foto i video

Czy we własnym domu można ekspresowo urządzić studio fotograficzne lub studio video? Udowaniam Wam, że można! Przygotowałam tekst i film, na którym zobaczycie backstage z 3 sesji zdjęciowych, zrobionych bez wychodzenia z domu. 

15
kwi

Efekt podwodnej fotografii w Photoshop

W fotografii kreatywnej liczy się efekt finalny, a nie realistyczne odwzorowanie rzeczywistości. Dlatego można tu używać rozmaitych technik fotograficznych i zabiegów graficznych, w tym foto–manipulacji przy użyciu programu Photoshop

27
mar

Jak odrestaurować stare zniszczone zdjęcia?

Stare zdjęcia to bezcenne pamiątki! Istnieje sposób, aby stare zniszczone fotografie odrestaurować, naprawić uszkodzenia, poprawić ich kolor oraz jakość, a tym samym zapewnić im trwałość na kolejne długie lata. O tym, jak to zrobić opowiem Wam w poniższym poradniku.

13
mar

Fotografia porodowa - czy Polki są na to gotowe?

Czym jest fotoreportaż z narodzin dziecka i dlaczego zyskuje on w Polsce coraz większą popularność? Czy termin "fotografia porodowa" kojarzy się pozytywnie, czy negatywnie? Ile trwa i ile kosztuje reportaż z narodzin? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w video.

4
mar

Co o mnie myślicie? - Wyniki ankiety

Muszę przyznać, że daliście mi ostatni sporo do myślenia, a tym samym staliście się katalizatorem do odpalenia zupełnie nowych pomysłów… Ktoś mi kiedyś doradził, że aby się dowiedzieć, co myślą inni ludzie, trzeba ich po prostu o to zapytać. Wygląda na to, że była to dobra rada.

31
sty

Fotoreportaż dla Fundacji Poparzeni

Jola znalazła się w sytuacji, której większość ludzi nawet sobie nie wyobraża i o której nie chce myśleć… Jednak coś, co teoretycznie „powinno” tę kobietę złamać, stało się katalizatorem do działania, do inspirowania i do pomagania innym! Zalazła w sobie siłę i odwagę, aby trudne doświadczenie przemienić w coś naprawdę pożytecznego...

2019

26
lis

Sesja ślubna w plenerze na Kaszubach

Poniżej możecie zobaczyć efekty sesji ślubnej w plenerze Kasi i Krystiana. Przy okazji, fotografując w tak uroczym miejscu, poczułam motywację do zwiedzenia malowniczych Kaszub. Mieszkam tu już długo, ale jak do tej pory nie znalazłam czasu, aby zgłębić atrakcje tego regionu. 

16
sie

Jak przygotować się do sesji kobiecej?

PORADNIK: w co się ubrać, jak się uczesać i umalować do sensualnej sesji zdjęciowej. W ostatnim czasie otrzymałam kilkukrotnie to samo pytanie: czy do kobiecej sesji zdjęciowej należy się jakoś specjalnie przygotować, aby dobrze wyjść na zdjęciach? Postanowiłam kompleksowo na to odpowiedzieć.

2
sie

Fotografia dokumentalna czy kreacyjna?

Od dawna rozkminiam, któremu rodzajowi fotografii powinnam się poświęcić - temu, który pokazuje prawdziwe momenty z ludzkiego życia pozwalając zachować bezcenne wspomnienia? Czy też temu, który daje mi nieograniczoną możliwość kreowania własnego fantastycznego świata, pozwalając na artystyczne spełnienie. 

22
cze

Słowiańska noc Kupały

Wczoraj była noc Kupały - najkrótsza w całym roku. Jedyny taki czas, kiedy słońce „nie zachodzi”, a na horyzoncie przez całą noc można podziwiać przepiękną, świetlistą łunę. Nasi słowiańscy przodkowie, podobnie jak wiele innych pradawnych ludów, hucznie świętowali letnie przesilenie, a ja zapraszam na fotorelację ze słowiańskim folklorem w tle!

17
maj

Ucieczka

Nie wiem, co by ze mną było, gdyby nie ta własna fotograficzna przestrzeń, która pozwala mi się kompletnie zresetować. Jeśli się w niej zatracę, to przez tę krótką chwilę nie myślę o niczym innym - ani o chorobach, ani o wojnach, ani o biedzie, ani o polityce, ani o gwałtach, ani o przemocy wobec dzieci...

19
mar

Dlaczego warto drukować zdjęcia?

Istnieje wiele sposobów na zatrzymanie ważnych dla nas momentów i na zachowanie wspomnień. Ale tylko jeden jest niezawodny, trwały i zawsze rekomendowany przez osoby zawodowo zajmujące się fotografią - jest to drukowanie zdjęć!

16
sty

Mój stosunek do WOŚP

Przez lata pochłaniała mnie walka o życie dziecka, która była na tyle absorbująca, że niewiele już pozostawiała przestrzeni na jakąkolwiek inną aktywność. Zdecydowałam się Wam dzisiaj o tym opowiedzieć, zmotywowana dramatycznymi wydarzeniami w Gdańsku, a także tym, co dzieje się wokół WOŚP…

2018

20
gru

Z sentymentu do Świąt

Lubię święta głównie dlatego, że mam z nimi wyłącznie dobre skojarzenia a także ogromny sentyment. I chociaż dzisiaj, jako dorosła baba ze skrajnie sceptycznym umysłem nie widzę już w nich tego, co dawniej i patrzę na świat o 180 stopni inaczej, niż kiedyś - to jednego nie mogę i wcale nie chcę się wyzbyć: SENTYMENTU...

5
paź

Bezmysł i makrofotografia

Chociaż jesienna aura już całkowicie zdominowała rzeczywistość, a moim nieodzownym atrybutem stał się długi sweter i kubek gorącej kawy, to jakoś wciąż nie mogę przestać rozpamiętywać minionego lata… A to dlatego, że przypomniało mi ono o wyjątkowej możliwości...

6
wrz

Ocalić od zapomnienia

Jego życie skończyło się nagle, zupełnie niespodziewanie, wprawiając mnie w osłupienie i rozpacz - wybuchłam całą gamą emocji, których nigdy wcześniej nie doświadczyłam. Nagle obudziły się wyidealizowane dziecięce wspomnienia, ale również „demony” żalu i pretensji, a także wściekłość...